ȘCOLI

Lucrul cel mai important este să nu încetezi să pui întrebări. Curiozitatea are propria rațiune de a exista.
Denumire Județ Localitate Mediu Proprietate
Colegiul Economic "Dionisie Pop Marțian" Alba Iulia Alba Alba Iulia Urban Stat
Colegiul Naţional "Bethlen Gabor" Aiud Alba Aiud Urban Stat
Colegiul Tehnic "Apulum" Alba Iulia Alba Alba Iulia Urban Stat
Colegiul Tehnic "Ion D. Lăzărescu" Cugir Alba Cugir Urban Stat
Liceul "Dr.Lazăr Chirilă" Baia de Arieș Alba Baia de Arieș Urban Stat
Liceul Tehnologic "Alexandru Domșa" Alba Iulia Alba Alba Iulia Urban Stat
Liceul Tehnologic "Alexandru Domșa"/ Școala Profesională Germană Alba Iulia Alba Alba Iulia Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dorin Pavel" Alba Iulia Alba Alba Iulia Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ștefan Manciulea" Blaj Alba Blaj Urban Stat
Liceul Tehnologic "Tara Motilor" Albac Alba Albac Rural Stat
Liceul Tehnologic "Timotei Cipariu" Blaj Alba Blaj Urban Stat
Liceul Tehnologic Agricol ”Al.Borza” Ciumbrud Alba Ciumbrud Urban Stat
Liceul Tehnologic Aiud Alba Aiud Urban Stat
Liceul Tehnologic de Turism şi Alimentaţie Arieşeni Alba Arieşeni Rural Stat
Liceul Tehnologic Jidvei Alba Jidvei Rural Stat
Liceul Tehnologic Ocna Mureş Alba Ocna Mureş Urban Stat
Liceul Tehnologic Sebeş Alba Sebeş Urban Stat
Liceul Tehnologic Silvic Câmpeni Alba Câmpeni Urban Stat
Colegiul Economic "Maria Teiuleanu" Piteşti Argeș Piteşti Urban Stat
Colegiul Tehnic "Armand Călinescu" Piteşti Argeș Pitești Urban Stat
Colegiul Tehnic "Costin D. Nenițescu" Pitești Argeș Pitești Urban Stat
Colegiul Tehnic Câmpulung Argeș Câmpulung Urban Stat
Liceul Tehnologic "Astra" Piteşti Argeș Pitești Urban Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Brâncuși" Piteşti Argeș Pitești Urban Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Dobrescu" Curtea de Argeş Argeș Curtea de Argeş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dacia" Piteşti Argeș Pitești Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dimitrie Dima" Piteşti Argeș Piteşti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dinu Brătianu" Ştefăneşti Argeș Ştefăneşti Urban Stat
Liceul Tehnologic "I.C.Petrescu" Stâlpeni Argeș Stâlpeni Rural Stat
Liceul Tehnologic "Liviu Rebreanu" Mozăceni Argeș Mozăceni Rural Stat
Liceul Tehnologic "Regele Mihai I" Curtea de Argeş Argeș Curtea de Argeș Urban Stat
Liceul Tehnologic "Victor Slăvescu” Rucăr Argeș Rucăr Rural Stat
Liceul Tehnologic Auto Câmpulung Argeș Câmpulung Urban Stat
Liceul Tehnologic Auto Curtea de Argeş Argeș Curtea de Arges Urban Stat
Liceul Tehnologic Construcţii de Maşini Mioveni Argeș Mioveni Urban Stat
Liceul Tehnologic Costești Argeș Costești Urban Stat
Liceul Tehnologic Topoloveni Argeș Topoloveni Urban Stat
Liceul Tehnologic Vedea Argeș Vedea Rural Stat
Liceul Tehnologic ”Petre Ionescu Muscel” Domneşti Argeș Domneşti Urban Stat
Colegiul "Csiky Gergely" Arad Arad Arad Urban Stat
Colegiul Economic Arad Arad Arad Urban Stat
Liceul "Atanasie Marienescu" Lipova Arad Lipova Urban Stat
Liceul "Ioan Buteanu" Gurahonţ Arad Gurahonţ Rural Stat
Liceul "Sever Bocu" Lipova Arad Lipova Urban Stat
Liceul Tehnologic "Aurel Vlaicu" Arad Arad Arad Urban Stat
Liceul Tehnologic "Francisc Neuman" Arad Arad Arad Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion Creangă" Curtici Arad Curtici Urban Stat
Liceul Tehnologic "Iuliu Moldovan" Arad Arad Arad Urban Stat
Liceul Tehnologic "Regele Mihai I" Săvârșin Arad Săvârșin Rural Stat
Liceul Tehnologic "Sava Brancovici" Ineu Arad Ineu Urban Stat
Liceul Tehnologic "Stefan Hell" Sântana Arad Sântana Urban Stat
Liceul Tehnologic "Vasile Juncu" Miniș Arad Miniș Rural Stat
Liceul Tehnologic Chișineu Criș Arad Chișineu Criș Urban Stat
Liceul Tehnologic de Electronică și Automatizări "Caius Iacob" Arad Arad Arad Urban Stat
Liceul Tehnologic de Transporturi Auto "Henri Coandă" Arad Arad Arad Urban Stat
Liceul Tehnologic UCECOM "Spiru Haret" Arad Arad Arad Urban Privat
Liceul Teoretic "Jozef Gregor Tajovsky" Nădlac Arad Nădlac Urban Stat
Liceul Teoretic Sebiș Arad Sebiș Urban Stat
Școala Profesională "Astra" Arad Arad Arad Urban Privat
Colegiul Economic "Costin C. Kiriţescu" Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Colegiul Economic "Viilor" Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Colegiul Tehnic "Anghel Saligny" Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu" Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Colegiul Tehnic "Carol I" Bucureşti București București Urban Stat
Colegiul Tehnic "Costin D. Nenițescu" Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Colegiul Tehnic "Dimitrie Leonida" Bucureşti București București Urban Stat
Colegiul Tehnic "Dinicu Golescu" Bucureşti București București Urban Stat
Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau" Bucureşti București București Urban Stat
Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi" Bucureşti București București Urban Stat
Colegiul Tehnic "Media" Bucureşti București București Urban Stat
Colegiul Tehnic "Mihai Bravu" Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Colegiul Tehnic "Mircea cel Bătrân" Bucureşti București București Urban Stat
Colegiul Tehnic de Aeronautică "Henri Coandă" Bucureşti București București Urban Stat
Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară "Dumitru Moţoc" Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Colegiul Tehnic de Poștă și Telecomunicații "Gheorghe Airinei" Bucureşti București București Urban Stat
Colegiul Tehnic Energetic Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Colegiul Tehnic Mecanic "Grivița" Bucureşti București București Urban Stat
Colegiul Tehnologic "Viaceslav Harnaj" Bucureşti București București Urban Stat
Colegiul UCECOM "Spiru Haret" Bucureşti București Bucureşti Urban Privat
Liceul Tehnologic "Ion I.C. Brătianu" Bucureşti București București Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dacia" Bucureşti București Bucuresti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dragomir Hurmuzescu" Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Elie Radu" Bucureşti București București Urban Stat
Liceul Tehnologic "Nikola Tesla" Bucureşti București București Urban Stat
Liceul Tehnologic "Theodor Pallady" Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Liceul Tehnologic de Metrologie "Traian Vuia" Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Liceul Tehnologic Special Nr. 3 Bucureşti București Sector 2, București Urban Stat
Liceul Tehnologic Special ” Regina Elisabeta” București Sector 2, București Urban Stat
Şcoala Profesională Specială Nr. 2 Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Şcoala Profesională Specială Nr. 3 Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Școala Profesională Specială pentru Deficienți de Auz "Sfânta Maria" Bucureşti București Bucureşti Urban Stat
Colegiul Economic "Ion Ghica" Bacău Bacău Bacău Urban Stat
Colegiul Tehnic "Dimitrie Ghika" Comăneşti Bacău Comănești Urban Stat
Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi" Oneşti Bacău Onești Urban Stat
Colegiul Tehnic "Grigore Cobălcescu" Moinești Bacău Moinești Urban Stat
Colegiul Tehnic de Comunicații "Nicolae Vasilescu - Karpen" Bacău Bacău Bacău Urban Stat
Liceul Tehnologic "Alexandru Vlahuţă" Podu Turcului Bacău Podu Turcului Rural Stat
Liceul Tehnologic "Anghel Saligny" Bacău Bacău Bacău Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dumitru Mangeron" Bacău Bacău Bacău Urban Stat
Liceul Tehnologic "Grigore Antipa" Bacău Bacău Bacău Urban Stat
Liceul Tehnologic "J. M. Elias" Sascut Bacău Parincea Rural Stat
Liceul Tehnologic "Petru Poni" Oneşti Bacău Oneşti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Petru Rareş" Bacău Bacău Bacău Urban Stat
Liceul Tehnologic Dărmănești Bacău Dărmănești Urban Stat
Liceul Tehnologic Făget Bacău Ghimeş Făget Rural Stat
Liceul Tehnologic Oneşti Bacău Onești Urban Stat
Liceul Tehnologic Răchitoasa Bacău Răchitoasa Rural Stat
Liceul Tehnologic Târgu Ocna Bacău Târgu Ocna Urban Stat
Liceul Teoretic "Ion Borcea" Buhuşi Bacău Buhuși Urban Stat
Colegiul Economic "Partenie Cosma" Oradea Bihor Oradea Urban Stat
Colegiul Tehnic "Alexandru Roman" Aleşd Bihor Aleşd Urban Stat
Colegiul Tehnic "Ioan Ciordaș" Beiuş Bihor Beiuș Urban Stat
Colegiul Tehnic "Mihai Viteazul" Oradea Bihor Oradea Urban Stat
Colegiul Tehnic "Traian Vuia" Oradea Bihor Oradea Urban Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Brâncuşi" Oradea Bihor Oradea Urban Stat
Liceul Tehnologic "Horea" Marghita Bihor Marghita Urban Stat
Liceul Tehnologic "Unirea" Ştei Bihor Ștei Urban Stat
Liceul Tehnologic Agroindustrial "Tamasi Aron " Borş Bihor Borş Rural Stat
Liceul Tehnologic Nr. 1 Valea lui Mihai Bihor Valea lui Mihai Urban Stat
Liceul Tehnologic Nr.1 Cadea Bihor Cadea Rural Stat
Liceul Tehnologic Nr.1 Dobrești Bihor Dobrești Rural Stat
Liceul Tehnologic Nr.1 Popești Bihor Popeşti Rural Stat
Liceul Tehnologic Nr.1 Salonta Bihor Salonta Urban Stat
Liceul Tehnologic Nr.1 Suplacu de Barcău Bihor Suplacu de Barcău Rural Stat
Liceul Teologic Romano - Catolic "Szent László" Oradea Bihor Oradea Urban Stat
Liceul Teoretic "Arany Janos" Salonta Bihor Salonta Urban Stat
Liceul Teoretic "Horváth János" Marghita Bihor Marghita Urban Stat
Liceul "Radu Petrescu" Prundu Bârgăului Bistrița-Năsăud Prundu Bârgăului Rural Stat
Liceul Economic Năsăud Bistrița-Năsăud Năsăud Urban Stat
Liceul Silvic "Transilvania" Năsăud Bistrița-Năsăud Năsăud Urban Stat
Liceul Tehnologic "Grigore Moisil" Bistriţa Bistrița-Năsăud Bistrița Urban Stat
Liceul Tehnologic "Henri Coandă" Beclean Bistrița-Năsăud Beclean Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion Căian Românul" Căianu Mic Bistrița-Năsăud Căianu Mic Rural Stat
Liceul Tehnologic "Liviu Rebreanu" Maieru Bistrița-Năsăud Maieru Rural Stat
Liceul Tehnologic Agricol Beclean Bistrița-Năsăud Beclean Urban Stat
Liceul Tehnologic Agricol Bistriţa Bistrița-Năsăud Bistrița Urban Stat
Liceul Tehnologic Bistrița Bistrița-Năsăud Bistrița Urban Stat
Liceul Tehnologic de Servicii Bistriţa Bistrița-Năsăud Bistriţa Urban Stat
Liceul Tehnologic Feldru Bistrița-Năsăud Feldru Rural Stat
Liceul Tehnologic Lechinţa Bistrița-Năsăud Lechinţa Rural Stat
Liceul Tehnologic Telciu Bistrița-Năsăud Telciu Rural Stat
Liceul Teoretic "Constantin Romanu Vivu" Teaca Bistrița-Năsăud Teaca Rural Stat
Liceul Teoretic "Solomon Haliță" Sângeorz - Băi Bistrița-Năsăud Sângeorz - Băi Urban Stat
Școala Profesională "Florian Porcius" Rodna Bistrița-Năsăud Rodna Rural Stat
Școala Profesională "Tiberiu Morariu" Salva Bistrița-Năsăud Salva Rural Stat
Scoala Profesională Târlișua Bistrița-Năsăud Târlișua Rural Stat
Colegiul Economic "Ion Ghica" Brăila Brăila Brăila Urban Stat
Colegiul Tehnic "Costin D. Nenițescu" Brăila Brăila Brăila Urban Stat
Liceul Tehnologic "Anghel Saligny" Brăila Brăila Brăila Urban Stat
Liceul Tehnologic "Edmond Nicolau" Brăila Brăila Brăila Urban Stat
Liceul Tehnologic "Gheorghe K. Constantinescu" Brăila Brăila Brăila Urban Stat
Liceul Tehnologic "Grigore Moisil" Brăila Brăila Brăila Urban Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Oncescu" Ianca Brăila Ianca Urban Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Titulescu" Însurăței Brăila Însurăței Urban Stat
Liceul Tehnologic "Panait Istrati" Brăila Brăila Brăila Urban Stat
Liceul Tehnologic UCECOM "Spiru Haret" Brăila Brăila Brăila Urban Privat
Liceul Teoretic "George Vâlsan" Făurei Brăila Făurei Urban Stat
Școala Profesională "Emil Drăgan" Brăila Brăila Gradiștea Rural Stat
Colegiul Economic "Octav Onicescu" Botoşani Botoșani Botoşani Urban Stat
Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi" Botoşani Botoșani Botoşani Urban Stat
Liceul "Alexandru cel Bun" Botoşani Botoșani Botoşani Urban Stat
Liceul "Demostene Botez" Truşeşti Botoșani Truşeşti Rural Stat
Liceul "Dimitrie Cantemir" Darabani Botoșani Darabani Urban Stat
Liceul "Dimitrie Negreanu" Botoşani Botoșani Botoşani Urban Stat
Liceul "Regina Maria" Dorohoi Botoșani Dorohoi Urban Stat
Liceul "Ștefan D. Luchian’’ Ştefăneşti Botoșani Ştefăneşti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Al. Vlahuță" Şendriceni Botoșani Şendriceni Rural Stat
Liceul Tehnologic "Elie Radu" Botoşani Botoșani Botoşani Urban Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Bălcescu" Flamânzi Botoșani Flamânzi Urban Stat
Liceul Tehnologic "Petru Rareş’’ Botoşani Botoșani Botoşani Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ștefan cel Mare și Sfânt" Vorona Botoșani Vorona Rural Stat
Liceul Tehnologic Bucecea Botoșani Bucecea Urban Stat
Liceul Tehnologic Coţuşca Botoșani Coţuşca Rural Stat
Liceul Tehnologic Plopenii Mari Botoșani Ungureni Rural Stat
Liceul Tehnologic Todireni Botoșani Todireni Rural Stat
Liceul Teoretic "Dr. Mihai Ciucă" Săveni Botoșani Săveni Urban Stat
Școala Profesională "Gheorghe Burac" Vlăsinești Botoșani Vlăsinești Rural Stat
Școala Profesională "Sfântul Apostol Andrei" Smîrdan Botoșani Smîrdan Rural Stat
Școala Profesională de Cooperație Botoşani Botoșani Botoşani Urban Privat
Colegiul "Aurel Vijoli" Făgăraș Brașov Făgăraș Urban Stat
Colegiul Naţional Economic "Andrei Bârseanu" Brașov Brașov Brașov Urban Stat
Colegiul pentru Agricultură şi Industrie Alimentară "Ţara Bârsei" Prejmer Brașov Prejmer Rural Stat
Colegiul Tehnic "Dr. Alexandru Bărbat" Victoria Brașov Victoria Urban Stat
Colegiul Tehnic "Maria Baiulescu" Brașov Brașov Brașov Urban Stat
Colegiul Tehnic "Mircea Cristea" Braşov Brașov Braşov Urban Stat
Colegiul Tehnic "Simion Mehedinţi" Codlea Brașov Codlea Urban Stat
Colegiul Tehnic "Transilvania" Braşov Brașov Braşov Urban Stat
Colegiul Tehnic Energetic "Remus Răduleţ" Braşov Brașov Braşov Urban Stat
ColegiulTehnic de Transporturi Braşov Brașov Braşov Urban Stat
Liceul "Petru Rareș" Feldioara Brașov Feldioara Rural Stat
Liceul "Sextil Pușcariu" Bran Brașov Bran Rural Stat
Liceul "Șt.O.Iosif" Rupea Brașov Rupea Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dr. Ioan Şenchea" Făgăraș Brașov Făgăraș Urban Stat
Liceul Tehnologic "Malaxa" Zărneşti Brașov Zărneşti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Victor Jinga" Săcele Brașov Săcele Urban Stat
Liceul Tehnologic Râșnov Brașov Râșnov Urban Stat
Școala Profesională Germană "Kronstadt" Braşov Brașov Braşov Urban Stat
Liceul Tehnologic Pătârlagele Buzău Pătârlagele Urban Stat
Liceul Agricol "Dr. Constantin Angelescu" Buzău Buzău Buzău Urban Stat
Liceul Tehnic Buzău Buzău Buzău Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dimitrie Filipescu" Buzău Buzău Buzău Urban Stat
Liceul Tehnologic "Grigore C. Moisil" Buzău Buzău Buzău Urban Stat
Liceul Tehnologic "Henri Coandă" Buzău Buzău Buzău Urban Stat
Liceul Tehnologic "Sf.Mucenic Sava" Berca Buzău Berca Rural Stat
Liceul Tehnologic "Traian Săvulescu" Municipiul Râmnicu Sărat (arondat la Liceul Tehnologic ”Victor Frunză” Râmnicu Sărat) Buzău Râmnicu Sărat Urban Stat
Liceul Tehnologic "Victor Frunză" Râmnicu Sărat Buzău Râmnicu Sărat Urban Stat
Liceul Tehnologic Agricol comuna Smeeni Buzău Smeeni Rural Stat
Liceul Tehnologic Economic "Elina Matei Basarab" Râmnicu Sărat Buzău Râmnicu Sărat Urban Stat
Liceul Tehnologic Lopătari Buzău Lopătari Rural Stat
Liceul Tehnologic Meserii și Servicii Buzău Buzău Buzău Urban Stat
Liceul Tehnologic Rușețu Buzău Rușețu Rural Stat
Liceul Tehnologic sat Mărgăriți Buzău Beceni Rural Stat
Liceul Tehnologic Vernești Buzău Vernești Rural Stat
Liceul Tehnologic ”I.A. Radulescu Pogoneanu” Pogoanele Buzău Pogoanele Urban Stat
Liceul Teoretic "Nicolae Iorga" Nehoiu Buzău Nehoiu Urban Stat
Colegiul "Emil Negruțiu" Turda Cluj Turda Urban Stat
Colegiul de Servicii în Turism "Napoca" Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Stat
Colegiul Economic "Iulian Pop" Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Stat
Colegiul Tehnic "Ana Aslan" Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Stat
Colegiul Tehnic "Anghel Saligny" Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Stat
Colegiul Tehnic "Raluca Ripan" Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Stat
Colegiul Tehnic "Victor Ungureanu" Câmpia Turzii Cluj Câmpia Turzii Urban Stat
Colegiul Tehnic de Comunicații "Augustin Maior" Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Stat
Colegiul Tehnic de Transporturi "Transilvania" Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Stat
Colegiul Tehnic Energetic Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Stat
Colegiul Tehnic Turda Cluj Turda Urban Stat
Liceul Tehnologic "Alexandru Borza" Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Stat
Liceul Tehnologic "Aurel Vlaicu" Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Brâncuşi" Dej Cluj Dej Urban Stat
Liceul Tehnologic "Someș" Dej Cluj Dej Urban Stat
Liceul Tehnologic "Vlădeasa" Huedin Cluj Huedin Urban Stat
Liceul Tehnologic Gherla Cluj Gherla Urban Stat
Liceul Tehnologic Nr. 1 Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Stat
Liceul Tehnologic Ucecom "Spiru Haret" Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Privat
Liceul Teologic Reformat Cluj - Napoca Cluj Cluj - Napoca Urban Stat
Școala Profesională Poiana Turda Cluj Turda Urban Stat
Școala Profesională Răscruci Cluj Răscruci Rural Stat
Colegiul Agricol "Sandu Aldea" Călărași Călărași Călărași Urban Stat
Liceul "Alexandru Odobescu" Lehliu Gară Călărași Lehliu Gară Urban Stat
Liceul "Danubius" Călărași Călărași Călărași Urban Stat
Liceul Pedagogic "Ștefan Bănulescu" Călărași Călărași Călărași Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dan Mateescu" Călărași Călărași Călărași Urban Stat
Liceul Tehnologic "Duiliu Zamfirescu" Dragalina Călărași Dragalina Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion Ghica" Olteniţa Călărași Olteniţa Urban Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Bălcescu" Olteniţa Călărași Olteniţa Urban Stat
Liceul Tehnologic Nr. 1 Borcea Călărași Borcea Rural Stat
Liceul Tehnologic Transporturi Auto Călărași Călărași Călărași Urban Stat
Liceul Tehnologic "Clisura Dunării" Moldova Nouă Caraș-Severin Moldova Nouă Urban Stat
Colegiul Economic al Banatului Montan Reșița Caraș-Severin Reșița Urban Stat
Colegiul Tehnic Reșița Caraș-Severin Reșița Urban Stat
Liceul "Hercules" Băile Herculane Caraș-Severin Băile Herculane Urban Stat
Liceul Bănățean Oțelu Roșu Caraș-Severin Oțelu Roșu Urban Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Lucaci " Bocșa Caraș-Severin Bocșa Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dacia" Caransebeș Caraș-Severin Caransebeş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Decebal" Caransebeș Caraș-Severin Caransebeș Urban Stat
Liceul Tehnologic "Mihai Novac" Oravița Caraș-Severin Oravița Urban Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Stoica de Hateg" Mehadia Caraș-Severin Mehadia Rural Stat
Liceul Tehnologic "Trandafir Cocârlă" Caransebeș Caraș-Severin Caransebeș Urban Stat
Liceul Tehnologic Berzovia Caraș-Severin Berzovia Rural Stat
Liceul Tehnologic „Iosif Coriolan Buracu” Prigor Caraș-Severin Prigor Rural Stat
Școala Profesională Agricolă Cornereva Caraș-Severin Cornereva Rural Stat
Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă "Albatros" Constanța Constanța Constanța Urban Stat
Colegiul Comercial "Carol I" Constanța Constanța Constanța Urban Stat
Colegiul Economic Mangalia Constanța Mangalia Urban Stat
Liceu Tehnologic "Pontica" Constanța Constanța Constanța Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dimitrie Leonida" Constanța Constanța Constanța Urban Stat
Liceul "Regele Carol I" Ostrov Constanța Ostrov Rural Stat
Liceul Cobadin Constanța Cobadin Rural Stat
Liceul de Marină Constanța Constanța Constanța Urban Stat
Liceul Energetic Constanța Constanța Constanța Urban Stat
Liceul Tehnologic "Axiopolis" Cernavodă Constanța Cernavodă Urban Stat
Liceul Tehnologic "C.A. Rosetti" Constanța Constanța Constanța Urban Stat
Liceul Tehnologic "Carsium" Hârşova Constanța Hârşova Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dobrogea" Castelu Constanța Castelu Rural Stat
Liceul Tehnologic "Dragomir Hurmuzescu" Medgidia Constanța Medgidia Urban Stat
Liceul Tehnologic "Gheorghe Miron Costin" Constanța Constanța Constanța Urban Stat
Liceul Tehnologic "I.C. Brătianu" Nicolae Bălcescu Constanța Nicolae Bălcescu Rural Stat
Liceul Tehnologic "Ioan N.Roman" Constanța Constanța Constanța Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion Bănescu" Mangalia Constanța Mangalia Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion Podaru" Ovidiu Constanța Ovidiu Urban Stat
Liceul Tehnologic "Jean Dinu'' Adamclisi Constanța Adamclisi Rural Stat
Liceul Tehnologic "Lazăr Edeleanu" Năvodari Constanța Năvodari Urban Stat
Liceul Tehnologic "Mihai Viteazul" Mihai Viteazu Constanța Mihai Viteazu Rural Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Dumitrescu" Cumpăna Constanța Cumpăna Rural Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Istrăţoiu" Deleni Constanța Deleni Rural Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Titulescu" Medgidia Constanța Medgidia Urban Stat
Liceul Tehnologic "Radu Prișcu" Dobromir Constanța Dobromir Rural Stat
Liceul Tehnologic "Tomis" Constanța Constanța Constanța Urban Stat
Liceul Tehnologic "Virgil Madgearu" Constanța Constanța Constanța Urban Stat
Liceul Tehnologic Ciobanu Constanța Ciobanu Rural Stat
Liceul Tehnologic Cogealac Constanța Cogealac Rural Stat
Liceul Tehnologic Crucea Constanța Crucea Rural Stat
Liceul Tehnologic de Electrotehnică şi Telecomunicaţii Constanța Constanța Constanța Urban Stat
Liceul Tehnologic Independenţa Constanța Independenţa Rural Stat
Liceul Tehnologic Topraisar Constanța Topraisar Rural Stat
Liceul Tehnologic UCECOM "Spiru Haret" Constanţa Constanța Constanța Urban Privat
Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu" Mihail Kogălniceanu Constanța Mihail Kogălniceanu Rural Stat
Liceul Teoretic Băneasa Constanța Băneasa Rural Stat
Liceul Teoretic Negru Vodă Constanța Negru Vodă Urban Stat
Liceul "Kőrösi Csoma Sándor" Covasna Covasna Covasna Urban Stat
Liceul Tehnologic "Apor Péter" Târgu Secuiesc Covasna Târgu Secuiesc Urban Stat
Liceul Tehnologic "Baróti Szabó Dávid" Baraolt Covasna Baraolt Urban Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Brâncuși" Sfântu Gheorghe Covasna Sfântu Gheorghe Urban Stat
Liceul Tehnologic "Gábor Áron" Târgu Secuiesc Covasna Târgu Secuiesc Urban Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Bălcescu" Întorsura Buzăului Covasna Întorsura Buzăului Urban Stat
Liceul Tehnologic "Puskas Tivadar" Sfântu Gheorghe Covasna Sfântu Gheorghe Urban Stat
Liceul Tehnologic Economic Administrativ "Berde Aron" Sfântu Gheorghe Covasna Sfântu Gheorghe Urban Stat
Colegiul Economic "Ion Ghica" Târgoviște Dâmbovița Târgoviste Urban Stat
Liceul "Aurel Rainu" Fieni Dâmbovița Fieni Urban Stat
Liceul "Voievodul Mircea" Târgoviște Dâmbovița Târgovişte Urban Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Brâncoveanu" Târgovişte Dâmbovița Târgoviște Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dr. C. Angelescu" Găeşti Dâmbovița Găeşti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Goga Ionescu" Titu Dâmbovița Titu Urban Stat
Liceul Tehnologic "Iordache Golescu" Găeşti Dâmbovița Găeşti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Marin Grigore Năstase" Tărtășești Dâmbovița Tărtășești Rural Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Ciorănescu" Târgoviște Dâmbovița Târgoviște Urban Stat
Liceul Tehnologic "Spiru Haret" Târgoviște Dâmbovița Târgoviște Urban Stat
Liceul Tehnologic "Udrea Băleanu" Băleni Dâmbovița Băleni Rural Stat
Liceul Tehnologic de Transporturi Auto Târgoviște Dâmbovița Târgoviște Urban Stat
Liceul Tehnologic Nucet Dâmbovița Nucet Rural Stat
Liceul Tehnologic Petrol Moreni Dâmbovița Moreni Urban Stat
Liceul Tehnologic Pucioasa Dâmbovița Pucioasa Urban Stat
Liceul Tehnologic Voineşti Dâmbovița Voineşti Rural Stat
Liceul Teoretic ”Mihai Viteazul” Vișina Dâmbovița Vișina Rural Stat
Colegiul "Ștefan Odobleja" Craiova Dolj Craiova Urban Stat
Colegiul Naţional Economic "Gheorghe Chiţu" Craiova Dolj Craiova Urban Stat
Colegiul Tehnic de Arte și Meserii "Constantin Brâncuși" Craiova Dolj Craiova Urban Stat
Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Craiova Dolj Craiova Urban Stat
Colegiul Tehnic Energetic Craiova Dolj Craiova Urban Stat
Liceul "Matei Basarab" Craiova Dolj Craiova Urban Stat
Liceul "Traian Vuia" Craiova Dolj Craiova Urban Stat
Liceul Tehnologic "Alexandru Macedonski" Melinești Dolj Melinești Rural Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Ianculescu" Cârcea Dolj Cârcea Rural Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Nicolaescu Plopșor" Plenița Dolj Plenița Rural Stat
Liceul Tehnologic "Dimitrie Filișanu" Filiași Dolj Filiași Urban Stat
Liceul Tehnologic "George Bibescu" Craiova Dolj Craiova Urban Stat
Liceul Tehnologic "Horia Vintilă" Segarcea Dolj Segarcea Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ing. Ionete Aurelian" Malu Mare Dolj Malu Mare Rural Stat
Liceul Tehnologic "Petre Baniţă" Călărași Dolj Călărași Rural Stat
Liceul Tehnologic "Ştefan Anghel" Băileşti Dolj Băileşti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ștefan Milcu" Calafat Dolj Calafat Urban Stat
Liceul Tehnologic Auto Craiova Dolj Craiova Urban Stat
Liceul Tehnologic de Transporturi Auto Craiova Dolj Craiova Urban Stat
Liceul Tehnologic Transporturi Căi Ferate Craiova Dolj Craiova Urban Stat
Liceul Tehnologic UCECOM "Spiru Haret" Craiova Dolj Craiova Urban Privat
Liceul Teoretic "George St. Marincu" Poiana Mare Dolj Poiana Mare Rural Stat
Liceul Teoretic Amărăștii de Jos Dolj Amărăștii de Jos Rural Stat
Liceul Teoretic Bechet Dolj Bechet Urban Stat
Școala Profesională "Constantin Argetoianu" Argetoaia Dolj Argetoaia Rural Stat
Școala Profesională Daneţi Dolj Daneţi Rural Stat
Școala Profesională Valea Stanciului Dolj Valea Stanciului Rural Stat
Colegiul "Gheorghe Tătărescu" Rovinari Gorj Rovinari Urban Stat
Colegiul "Mihai Viteazul" Bumbești-Jiu Gorj Bumbeşti-Jiu Urban Stat
Colegiul Auto "Traian Vuia" Târgu - Jiu Gorj Târgu - Jiu Urban Stat
Colegiul Economic "Virgil Madgearu" Târgu - Jiu Gorj Târgu - Jiu Urban Stat
Colegiul Tehnic "Gen. Gheorghe Magheru" Târgu - Jiu Gorj Târgu - Jiu Urban Stat
Colegiul Tehnic "Henri Coandă" Târgu - Jiu Gorj Târgu - Jiu Urban Stat
Colegiul Tehnic "Ion Mincu" Târgu - Jiu Gorj Târgu - Jiu Urban Stat
Colegiul Tehnic Mătăsari Gorj Mătăsari Rural Stat
Colegiul Tehnic Motru Gorj Motru Urban Stat
Colegiul Tehnic Nr. 2 Târgu - Jiu Gorj Târgu - Jiu Urban Stat
Liceul Energetic Târgu - Jiu Gorj Târgu - Jiu Urban Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Brâncuşi" Peştişani Gorj Peștișani Rural Stat
Liceul Tehnologic Baia de Fier Gorj Baia de Fier Rural Stat
Liceul Tehnologic Bârseşti Gorj Bârseşti Urban Stat
Liceul Tehnologic Bîlteni Gorj Bîlteni Rural Stat
Liceul Tehnologic Bustuchin Gorj Bustuchin Rural Stat
Liceul Tehnologic Roşia-Jiu Gorj Fărcășești Rural Stat
Liceul Tehnologic Stoina Gorj Stoina Rural Stat
Liceul Tehnologic Țicleni Gorj Țicleni Urban Stat
Liceul Tehnologic Turburea Gorj Turburea Rural Stat
Liceul Tehnologic Turceni Gorj Turceni Urban Stat
Liceul Teoretic Novaci Gorj Novaci Urban Stat
Colegiul de Industrie Alimentară "Elena Doamna" Galaţi Galați Galaţi Urban Stat
Colegiul Economic "Virgil Madgearu" Galaţi Galați Galaţi Urban Stat
Liceul de Transporturi Auto "Traian Vuia" Galaţi Galați Galaţi Urban Stat
Liceul de Turism şi Alimentaţie "Dumitru Motoc" Galaţi Galați Galaţi Urban Stat
Liceul Tehnologic "Anghel Saligny" Galaţi Galați Galaţi Urban Stat
Liceul Tehnologic "Aurel Vlaicu" Galaţi Galați Galaţi Urban Stat
Liceul Tehnologic "Costache Conachi" Pechea Galați Pechea Rural Stat
Liceul Tehnologic "Elena Caragiani" Tecuci Galați Tecuci Urban Stat
Liceul Tehnologic "Eremia Grigorescu" Tâgu Bujor Galați Tâgu Bujor Urban Stat
Liceul Tehnologic "General de Marină Nicolae Dumitrescu Maican" Galaţi Galați Galaţi Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ovid Caledoniu" Tecuci Galați Tecuci Urban Stat
Liceul Tehnologic "Paul Bujor" Bereşti Galați Bereşti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Paul Dimo" Galaţi Galați Galaţi Urban Stat
Liceul Tehnologic "Radu Negru" Galaţi Galați Galaţi Urban Stat
Liceul Tehnologic "Sfântul Ioan" Galaţi Galați Galaţi Urban Stat
Liceul Tehnologic "Simion Mehedinţi" Galaţi Galați Galaţi Urban Stat
Liceul Tehnologic "Tudor Vladimirescu" Comuna Tudor Vladimirescu Galați Tudor Vladimirescu Rural Stat
Liceul Tehnologic Nr.1 Corod Galați Corod Rural Stat
Liceul Tehnologic Nr.1 Cudalbi Galați Cudalbi Rural Stat
Şcoala Profesională "Hortensia Papadat Bengescu" Iveşti Galați Iveşti Rural Stat
Şcoala Profesională Specială "Paul Popescu Neveanu" Galaţi Galați Galaţi Urban Stat
Colegiul Tehnic ”Viceamiral Ioan Bălănescu” Giurgiu Giurgiu Giurgiu Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dimitrie Bolintineanu" Bolintin Vale Giurgiu Bolintin Vale Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion Barbu" Giurgiu Giurgiu Giurgiu Urban Stat
Școala Profesională Clejani Giurgiu Clejani Rural Stat
Colegiul Economic "Emanuil Gojdu" Hunedoara Hunedoara Hunedoara Urban Stat
Colegiul Economic "Hermes" Petroșani Hunedoara Petroșani Urban Stat
Colegiul Tehnic "Constantin Brancuși" Petrila Hunedoara Petrila Urban Stat
Colegiul Tehnic "Dimitrie Leonida" Petroșani Hunedoara Petroșani Urban Stat
Liceul Tehnologic "Transilvania" Deva Hunedoara Deva Urban Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Bursan" Hunedoara Hunedoara Hunedoara Urban Stat
Liceul Tehnologic "Crișan" Crișcior Hunedoara Crișcior Rural Stat
Liceul Tehnologic "Grigore Moisil" Deva Hunedoara Deva Urban Stat
Liceul Tehnologic "Matei Corvin" Hunedoara Hunedoara Hunedoara Urban Stat
Liceul Tehnologic "Mihai Viteazu" Vulcan Hunedoara Vulcan Urban Stat
Liceul Tehnologic "Nicolaus Olahus" Orăștie Hunedoara Orăștie Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ovid Densuşianu" Călan Hunedoara Călan Urban Stat
Liceul Tehnologic "Retezat" Uricani Hunedoara Uricani Urban Stat
Liceul Tehnologic Agricol "Alexandru Borza" Geoagiu Hunedoara Geoagiu Urban Stat
Liceul Tehnologic de Transport Feroviar "Anghel Saligny" Simeria Hunedoara Simeria Urban Stat
Liceul Tehnologic Energetic "Dragomir Hurmuzescu" Deva Hunedoara Deva Urban Stat
Liceul Tehnologic Lupeni Hunedoara Lupeni Urban Stat
Liceul Teoretic "Ion Constantin Brătianu" Haţeg Hunedoara Haţeg Urban Stat
Liceul Teoretic "Silviu Dragomir" Ilia Hunedoara Ilia Rural Stat
Liceul Teoretic "Teglas Gabor" Deva Hunedoara Deva Urban Stat
Liceul Teoretic Ghelari Hunedoara Ghelari Rural Stat
Colegiul Naţional "Mihai Eminescu" Topliţa Harghita Topliţa Urban Stat
Colegiul Tehnic "Batthyány Ignac" Gheorgheni Harghita Gheorgheni Urban Stat
Liceul Tehnologic "Bányai János" Odorheiu Secuiesc Harghita Odorheiu Secuiesc Urban Stat
Liceul Tehnologic "Eötvös József" Odorheiu Secuiesc Harghita Odorheiu Secuiesc Urban Stat
Liceul Tehnologic "Fogarasy Mihály" Gheorgheni Harghita Gheorgheni Urban Stat
Liceul Tehnologic "Gábor Áron" Vlăhiţa Harghita Vlăhița Urban Stat
Liceul Tehnologic "Joannes Kajoni" Miercurea Ciuc Harghita Miercurea Ciuc Urban Stat
Liceul Tehnologic "Kós Károly" Miercurea Ciuc Harghita Miercurea Ciuc Urban Stat
Liceul Tehnologic "Kós Károly" Odorheiu Secuiesc Harghita Odorheiu Secuiesc Urban Stat
Liceul Tehnologic "Liviu Rebreanu" Bălan Harghita Bălan Urban Stat
Liceul Tehnologic "Petőfi Sándor" Dăneşti Harghita Dănești Rural Stat
Liceul Tehnologic "Puskás Tivadar" Ditrău Harghita Ditrău Rural Stat
Liceul Tehnologic "Székely Károly" Miercurea Ciuc Harghita Miercurea Ciuc Urban Stat
Liceul Tehnologic "Tivai Nagy Imre" Sânmartin Harghita Sânmartin Rural Stat
Liceul Tehnologic "Venczel József" Miercurea Ciuc Harghita Miercurea Ciuc Urban Stat
Liceul Tehnologic "Zeyk Domokos" Cristuru - Secuiesc Harghita Cristuru Secuiesc Urban Stat
Liceul Tehnologic Corbu Harghita Corbu Rural Stat
Liceul Tehnologic Corund Harghita Corund Urban Stat
Liceul Teologic Romano-Catolic "Szent Erzsébet" Lunca de Sus Harghita Lunca de Sus Rural Stat
Liceul Tehnologic "Barbu A. Știrbey" Buftea Ilfov Buftea Urban Stat
Liceul Tehnologic "Cezar Nicolau" Brăneşti Ilfov Brănești Rural Stat
Liceul Tehnologic "Dumitru Dumitrescu" Buftea Ilfov Buftea Urban Stat
Liceul Tehnologic "Pamfil Șeicaru" Ciorogârla Ilfov Ciorogârla Rural Stat
Liceul Tehnologic "Alexandru Ioan Cuza" Slobozia Ialomița Slobozia Urban Stat
Liceul Tehnologic "Anghel Saligny" Feteşti Ialomița Fetești Urban Stat
Liceul Tehnologic "I. Zossima" Armășești Ialomița Armășești Rural Stat
Liceul Tehnologic "Înaltarea Domnului" Slobozia Ialomița Slobozia Urban Stat
Liceul Tehnologic "Mihai Eminescu" Slobozia Ialomița Slobozia Urban Stat
Liceul Tehnologic Căzănești Ialomița Căzănești Urban Stat
Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară Feteşti Ialomița Fetești Urban Stat
Liceul Tehnologic Fierbinți - Târg Ialomița Fierbinți - Târg Urban Stat
Liceul Tehnologic Țăndărei Ialomița Țăndărei Urban Stat
Liceul Tehnologic Urziceni Ialomița Urziceni Urban Stat
Liceul Tehnologic ”Sf. Ecaterina” Urziceni Ialomița Urziceni Urban Stat
Şcoala Profesională "Areta Teodorescu" Griviţa Ialomița Griviţa Rural Stat
Școala Profesională Bordușani Ialomița Borsușani Rural Stat
Şcoala Profesională Reviga Ialomița Reviga Rural Stat
Școala Profesională Traian Ialomița Traian Rural Stat
Colegiul Agricol şi de Industrie Alimentară "Vasile Adamachi" Iaşi Iași Iaşi Urban Stat
Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi" Iaşi Iași Iaşi Urban Stat
Colegiul Tehnic "Ioan C. Stefanescu" Iaşi Iași Iaşi Urban Stat
Colegiul Tehnic "Ion Holban" Iaşi Iași Iaşi Urban Stat
Colegiul Tehnic "Mihail Sturdza" Iaşi Iași Iaşi Urban Stat
Colegiul Tehnic de Căi Ferate "Unirea" Paşcani Iași Paşcani Urban Stat
Liceul Tehnologic Vlădeni Iași Vlădeni Rural Stat
Liceul Tehnologic "Dimitrie Leonida" Iaşi Iași Iaşi Urban Stat
Liceul Tehnologic "Haralamb Vasiliu" Podu Iloaiei Iași Podu Iloaiei Urban Stat
Liceul Tehnologic "Mihai Busuioc" Paşcani Iași Paşcani Urban Stat
Liceul Tehnologic "Petre P.Carp" Ţibăneşti Iași Ţibăneşti Rural Stat
Liceul Tehnologic "Petru Poni" Iaşi Iași Iaşi Urban Stat
Liceul Tehnologic "Petru Rareş" Târgu Frumos Iași Târgu Frumos Urban Stat
Liceul Tehnologic "Victor Mihăilescu Craiu" Belceşti Iași Belceşti Rural Stat
Liceul Tehnologic Agricol "Mihail Kogălniceanu" Miroslava Iași Miroslava Rural Stat
Liceul Tehnologic de Electronică şi Telecomunicaţii "Gheorghe Mârzescu" Iaşi Iași Iaşi Urban Stat
Liceul Tehnologic de Mecatronică şi Automatizări Iaşi Iași Iaşi Urban Stat
Liceul Tehnologic de Transporturi şi de Construcţii Iaşi Iași Iaşi Urban Stat
Liceul Tehnologic Economic "Nicolae Iorga" Paşcani Iași Paşcani Urban Stat
Liceul Tehnologic Economic "Virgil Madgearu" Iaşi Iași Iaşi Urban Stat
Liceul Tehnologic Economic de Turism Iaşi Iași Iaşi Urban Stat
Liceul Tehnologic Hârlău Iași Hârlău Urban Stat
Liceul Tehnologic UCECOM ”Spiru Haret” Iaşi Iași Iaşi Urban Privat
Liceul Teoretic "Lascăr Rosetti" Răducăneni Iași Răducăneni Rural Stat
Şcoala Profesională Focuri Iași Focuri Rural Stat
Şcoala Profesională "Ionel Teodoreanu" Victoria Iași Victoria Rural Stat
Şcoala Profesională "Nicolae Bălăuţă" Şcheia Iași Şcheia Rural Stat
Şcoala Profesională "Stefan Cel Mare"Cotnari Iași Cotnari Rural Stat
Şcoala Profesională Brăeşti Iași Brăeşti Rural Stat
Şcoala Profesională Coarnele Caprei Iași Coarnele Caprei Rural Stat
Şcoala Profesională Cozmeşti Iași Cozmeşti Rural Stat
Şcoala Profesională Cristeşti Iași Cristeşti Rural Stat
Şcoala Profesională Dagâţa Iași Dagâţa Rural Stat
Şcoala Profesională de Industrie Alimentară Ţibana Iași Ţibana Rural Stat
Şcoala Profesională Dumeşti Iași Dumeşti Rural Stat
Şcoala Profesională Fântânele Iași Fântânele Rural Stat
Şcoala Profesională Gropniţa Iași Gropniţa Rural Stat
Şcoala Profesională Holboca Iași Holboca Rural Stat
Şcoala Profesională Lespezi Iași Lespezi Rural Stat
Şcoala Profesională Lungani Iași Lungani Rural Stat
Şcoala Profesională Mogoşeşti Iași Mogoşeşti Rural Stat
Şcoala Profesională Plugari Iași Plugari Rural Stat
Şcoala Profesională Stolniceni - Prăjescu Iași Stolniceni - Prăjescu Rural Stat
Şcoala Profesională Tătăruşi Iași Tătăruşi Rural Stat
Colegiul National Economic "Theodor Costescu" Drobeta Turnu Severin Mehedinți Drobeta Turnu Severin Urban Stat
Colegiul Tehnologic "Constantin Brâncoveanu" Baia de Aramă Mehedinți Baia de Aramă Urban Stat
Liceul de Transporturi Auto Drobeta Turnu Severin Mehedinți Drobeta Turnu Severin Urban Stat
Liceul Tehnologic "Decebal" Drobeta Turnu Severin Mehedinți Drobeta Turnu Severin Urban Stat
Liceul Tehnologic "Domul Tudor" Drobeta Turnu Severin Mehedinți Drobeta Turnu Severin Urban Stat
Liceul Tehnologic "Lorin Sălăgean" Drobeta Turnu Severin Mehedinți Drobeta Turnu Severin Urban Stat
Liceul Tehnologic "Matei Basarab" Strehaia Mehedinți Strehaia Urban Stat
Liceul Tehnologic "Tudor Vladimirescu" Șimian Mehedinți Șimian Rural Stat
Liceul Tehnologic Halânga Mehedinți Halânga Rural Stat
LiceulTehnologic "Dierna" Orșova Mehedinți Orșova Urban Stat
Şcoala Profesională Corlăţel Mehedinți Corlăţel Rural Stat
Colegiul Economic "Nicolae Titulescu" Baia Mare Maramureș Baia Mare Urban Stat
Colegiul Tehnic "Anghel Saligny" Baia Mare Maramureș Baia Mare Urban Stat
Colegiul Tehnic "Aurel Vlaicu" Baia Mare Maramureș Baia Mare Urban Stat
Colegiul Tehnic "George Bariţiu" Baia Mare Maramureș Baia Mare Urban Stat
Colegiul Tehnic "Transilvania" Baia Mare Maramureș Baia Mare Urban Stat
Liceul Borşa Maramureș Borşa Urban Stat
Liceul Tehnologic "Octavian Goga" Rozavlea Maramureș Rozavlea Rural Stat
Liceul Tehnologic "Alexandru Filipaşcu" Petrova Maramureș Petrova Rural Stat
Liceul Tehnologic "Dr. Florian Ulmeanu" Ulmeni Maramureș Ulmeni Urban Stat
Liceul Tehnologic "Grigore Moisil" Târgu Lăpuş Maramureș Târgu Lăpuş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Marmaţia" Sighetu Marmaţiei Maramureș Sighetu Marmaţiei Urban Stat
Liceul Tehnologic Agricol "Alexiu Berinde" Seini Maramureș Seini Urban Stat
Liceul Tehnologic de Transporturi Auto Baia Sprie Maramureș Baia Sprie Urban Stat
Liceul Tehnologic Forestier Sighetu Marmaţiei Maramureș Sighetu Marmaţiei Urban Stat
Liceul Tehnologic Ocna Şugatag Maramureș Ocna Şugatag Rural Stat
Liceul Tehnologic Poienile de Sub Munte Maramureș Poienile de Sub Munte Rural Stat
Liceul Tehnologic Repedea Maramureș Repedea Rural Stat
Liceul Tehnologic Ruscova Maramureș Ruscova Rural Stat
Liceul Tehnologic UCECOM "Spiru Haret" Baia Mare Maramureș Baia Mare Urban Privat
Liceul Tehnologic Vişeu de Sus Maramureș Vişeu de Sus Urban Stat
Școala Gimnazială "Liviu Rebreanu" Dragomirești Maramureș Dragomirești Urban Stat
Şcoala Gimnazială "Lucian Blaga" Fărcaşa Maramureș Fărcaşa Rural Stat
Școala Profesională Dumbrăvița Maramureș Dumbrăvița Rural Stat
Şcoala Profesională Viseu de Sus Maramureș Vişeu de Sus Urban Stat
Colegiul Agricol “Traian Săvulescu” Târgu Mureş Mureș Târgu Mureş Urban Stat
Colegiul Economic "Transilvania" Târgu Mureş Mureș Târgu Mureş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Aurel Perşu " Târgu Mureş Mureș Târgu Mureş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Avram Iancu" Târgu Mureş Mureș Târgu Mureş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Electromureş" Târgu Mureş Mureș Târgu Mureş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Gheorghe Șincai" Târgu Mureş Mureș Târgu Mureş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ioan Bojor" Reghin Mureș Reghin Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion Vlasiu" structură Liceul Tehnologic "Constantin Brâncuşi" Târgu Mureş Mureș Târgu Mureş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion Vlasiu" Târgu Mureş Mureș Târgu Mureş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Lucian Blaga" Reghin Mureș Reghin Urban Stat
Liceul Tehnologic "Petru Maior" Reghin Mureș Reghin Urban Stat
Liceul Tehnologic "Sfântul Gheorghe" Sângeorgiu de Pădure Mureș Sângeorgiu de Pădure Urban Stat
Liceul Tehnologic "Traian Vuia" Târgu Mureş Mureș Târgu Mureş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Vasile Netea" Deda Mureș Deda Rural Stat
Liceul Tehnologic ''Domokos Kazmer'' Sovata Mureș Sovata Urban Stat
Liceul Tehnologic Iernut Mureș Iernut Urban Stat
Liceul Tehnologic Nr. 1 Luduş Mureș Luduş Urban Stat
Liceul Tehnologic Nr.1 Sighișoara Mureș Sighișoara Urban Stat
Liceul Tehnologic Târnăveni Mureș Târnăveni Urban Stat
Liceul Teoretic "Bocskai Istvan" Miercurea Nirajului Mureș Miercurea Nirajului Urban Stat
Liceul Teoretic "Samuil Micu" Sărmaşu Mureș Sărmașu Urban Stat
Şcoala Profesională Band Mureș Band Rural Stat
Colegiul Tehnic "Danubiana" Roman Neamț Roman Urban Stat
Colegiul Tehnic "Gheorghe Cartianu" Piatra - Neamț Neamț Piatra - Neamț Urban Stat
Colegiul Tehnic "Ion Creangă" Târgu - Neamț Neamț Târgu - Neamț Urban Stat
Colegiul Tehnic "Miron Costin" Roman Neamț Roman Urban Stat
Colegiul Tehnic "Petru Poni" Roman Neamț Roman Urban Stat
Colegiul Tehnic de Transporturi Piatra - Neamț Neamț Piatra - Neamț Urban Stat
Colegiul Tehnic Forestier Piatra - Neamț Neamț Piatra - Neamț Urban Stat
Liceul "Carol I" Bicaz Neamț Bicaz Urban Stat
Liceul "Gh. Ruset Roznovanu" Roznov Neamț Roznov Urban Stat
Liceul "Mihail Sadoveanu" Borca Neamț Borca Rural Stat
Liceul Tehnologic "Arhimandrit Chiriac Nicolau" Vânători - Neamț Neamț Vânători - Neamț Rural Stat
Liceul Tehnologic "Dimitrie Leonida" Piatra - Neamț Neamț Piatra - Neamț Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion Creangă" Pipirig Neamț Pipirig Rural Stat
Liceul Tehnologic "Ion Ionescu de la Brad" Horia Neamț Horia Rural Stat
Liceul Tehnologic "Vasile Sav" Roman Neamț Roman Urban Stat
Liceul Tehnologic Economic - Administrativ Neamț Piatra - Neamț Urban Stat
Liceul Tehnologic Nisiporeşti Neamț Botești Rural Stat
Școala Profesională Oglinzi Neamț Răucești Rural Stat
Școala Profesională Adjudeni Neamț Tămășeni Rural Stat
Școala Profesională Petricani Neamț Petricani Rural Stat
Școala Profesională Valea Ursului Neamț Valea Ursului Rural Stat
Liceul Tehnologic Drăgănești-Olt Olt Drăgănești-Olt Urban Stat
Liceul "Ștefan Diaconescu" Potcoava Olt Potcoava Urban Stat
Liceul Tehnologic "Alexe Marin" Slatina Olt Slatina Urban Stat
Liceul Tehnologic "CAROL I" Slatina - structură a Liceului Tehnologic "Petre S. Aurelian" Slatina Olt Slatina Urban Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Brâncoveanu" Scorniceşti Olt Scorniceşti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Filipescu" Caracal Olt Caracal Urban Stat
Liceul Tehnologic "Danubius" Corabia Olt Corabia Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dimitrie Petrescu" Caracal Olt Caracal Urban Stat
Liceul Tehnologic "Matei Basarab" Caracal Olt Caracal Urban Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Bălcescu" Balş Olt Balş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Petre S. Aurelian" Slatina Olt Slatina Urban Stat
Liceul Tehnologic Izvoarele Olt Izvoarele Rural Stat
Liceul Tehnologic Metalurgic Slatina Olt Slatina Urban Stat
Liceul Tehnologic Nr. 1 Balş Olt Balş Urban Stat
Liceul Tehnologic Tufeni Olt Tufeni Rural Stat
Liceul Tehnologic Văleni Olt Văleni Rural Stat
Liceul Tehnologic Vitomirești Olt Vitomirești Rural Stat
Colegiul "Ferdinand I" Comuna Măneciu Prahova Măneciu Rural Stat
Colegiul "Ion Kalinderu" Bușteni Prahova Bușteni Urban Stat
Colegiul "Mihail Cantacuzino" Sinaia Prahova Sinaia Urban Stat
Colegiul "Spiru Haret" Ploiești Prahova Ploiești Urban Stat
Colegiul Economic "Virgil Madgearu" Ploiești Prahova Ploiești Urban Stat
Colegiul Tehnic Forestier Câmpina Prahova Câmpina Urban Stat
Liceu "Carol I" Plopeni Prahova Plopeni Urban Stat
Liceul Tehnologic "1 Mai" Ploieşti Prahova Ploiești Urban Stat
Liceul Tehnologic "Anghel Saligy" Ploiești Prahova Ploiesti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Carol I" Valea Doftanei Prahova Valea Doftanei Rural Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Istrati" Câmpina Prahova Câmpina Urban Stat
Liceul Tehnologic "Gheorghe Ionescu - Sisești" Comuna Valea Călugărească Prahova Valea Călugărească Rural Stat
Liceul Tehnologic "Lazăr Edeleanu" Ploiești Prahova Ploiesti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Tase Dumitrescu" Mizil Prahova Mizil Urban Stat
Liceul Tehnologic "Teodor Diamant" Boldești- Scăeni Prahova Boldești- Scăeni Urban Stat
Liceul Tehnologic "Toma N. Socolescu" Ploiești Prahova Ploieşti Urban Stat
Liceul Tehnologic Administrativ și de Servicii "Victor Slăvescu" Ploiești Prahova Ploiești Urban Stat
Liceul Tehnologic Agricol, com.Bărcăneşti Prahova Bărcăneşti Rural Stat
Liceul Tehnologic Agromontan "Romeo Constantinescu" Vălenii de Munte Prahova Vălenii de Munte Urban Stat
Liceul Tehnologic de Servicii "Sfântul Apostol Andrei", Ploiești Prahova Ploiești Urban Stat
Liceul Tehnologic de Transporturi Ploiești Prahova Ploiești Urban Stat
Liceul Tehnologic Energetic "Elie Radu" Ploiești Prahova Ploiești Urban Stat
Liceul Tehnologic Energetic Câmpina Prahova Municipiul Câmpina Urban Stat
Liceul Tehnologic Mecanic Câmpina Prahova Câmpina Urban Stat
Liceul Tehnologic UCECOM "Spiru Haret" Ploiesti Prahova Ploiești Urban Privat
Liceul Tehnologic UCECOM „Spiru Haret” Breaza Prahova Breaza Urban Privat
Liceul Tehnologic, Comuna Starchiojd Prahova Starchiojd Rural Stat
Liceul Teoretic "Brâncoveanu Vodă" Urlați Prahova Urlați Urban Stat
Liceul Teoretic, Comuna Filipeștii de Pădure cu structură Liceul Tehnologic, Comuna Filipeștii de Pădure Prahova Filipeștii de Pădure Rural Stat
Şcoala Profesională, Comuna Sângeru Prahova Sângeru Rural Stat
Școala Profesională, comuna Bălțești Prahova Bălțești Rural Stat
Şcoala Profesională, comuna Cerașu Prahova Cerașu Rural Stat
Colegiul "Şcoala Naţională de Gaz" Mediaş Sibiu Mediaş Urban Stat
Colegiul Economic "George Barițiu" Sibiu Sibiu Sibiu Urban Stat
Colegiul Tehnic "August Treboniu Laurian" Agnita Sibiu Agnita Urban Stat
Colegiul Tehnic "Cibinium" Sibiu Sibiu Sibiu Urban Stat
Colegiul Tehnic "Mediensis" Mediaş Sibiu Mediaş Urban Stat
Liceul "Timotei Cipariu" Dumbrăveni Sibiu Dumbrăveni Urban Stat
Liceul Tehnologic "Independența" Sibiu Sibiu Sibiu Urban Stat
Liceul Tehnologic "Johannes Lebel" Tălmaciu Sibiu Tălmaciu Urban Stat
Liceul Tehnologic "Automecanica" Mediaş Sibiu Mediaş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Avram Iancu" Sibiu Sibiu Sibiu Urban Stat
Liceul Tehnologic "Henri Coandă" Sibiu Sibiu Sibiu Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ilie Măcelariu" Miercurea Sibiului Sibiu Miercurea Sibiului Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ioan Lupaș" Săliște Sibiu Săliște Urban Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Teclu" Copșa Mică Sibiu Copșa Mică Urban Stat
Liceul Tehnologic "Stănescu Valerian" Târnava Sibiu Târnava Rural Stat
Liceul Tehnologic de Construcții și Arhitectură "Carol I" Sibiu Sibiu Sibiu Urban Stat
Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară "Terezianum" Sibiu Sibiu Sibiu Urban Stat
Liceul Tehnologic Iacobeni Sibiu Iacobeni Rural Stat
Liceul Tehnologic Mîrşa Sibiu Mîrșa, oraş Avrig Urban Stat
Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu" Șimleu Silvaniei Sălaj Șimleu Silvaniei Urban Stat
Liceul Tehnologic "Cserey - Goga" Crasna Sălaj Crasna Rural Stat
Liceul Tehnologic "Gheorghe Pop de Băsești" Cehu Silvaniei Sălaj Cehu Silvaniei Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ioachim Pop" Ileanda Sălaj Ileanda Rural Stat
Liceul Tehnologic "Ioan Ossian" Șimleu Silvaniei Sălaj Șimleu Silvaniei Urban Stat
Liceul Tehnologic "Liviu Rebreanu" Hida Sălaj Hida Rural Stat
Liceul Tehnologic "Mihai Viteazul" Zalău Sălaj Zalău Urban Stat
Liceul Tehnologic "Octavian Goga" Jibou Sălaj Jibou Urban Stat
Liceul Tehnologic "Petri Mor" Nușfalău Sălaj Nușfalău Rural Stat
Liceul Tehnologic "Voievodul Gelu" Zalău Sălaj Zalău Urban Stat
Liceul Tehnologic Nr. 1 Gâlgău Sălaj Gâlgău Rural Stat
Liceul Tehnologic Nr. 1 Sărmășag Sălaj Sărmășag Rural Stat
Liceul Tehnologic Nr. 1 Surduc Sălaj Surduc Rural Stat
Școala Profesională Sâg Sălaj Sâg Rural Stat
Colegiul Economic "Gheorghe Dragoş" Satu Mare Satu Mare Satu Mare Urban Stat
Liceul Tehnologic "Anghel Saligny" Turţ Satu Mare Turţ Rural Stat
Liceul Tehnologic "Constantin Brâncuşi" Satu Mare Satu Mare Satu Mare Urban Stat
Liceul Tehnologic "Elisa Zamfirescu" Satu Mare Satu Mare Satu Mare Urban Stat
Liceul Tehnologic "George Barițiu" Livada Satu Mare Livada Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion I.C. Brătianu" Satu Mare Satu Mare Satu Mare Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ioniţă G. Andron" Negreşti Oaş Satu Mare Negreşti Oaş Urban Stat
Liceul Tehnologic "Iuliu Maniu" Carei Satu Mare Carei Urban Stat
Liceul Tehnologic "Petru Cupcea" Supuru de Jos Satu Mare Supuru de Jos Rural Stat
Liceul Tehnologic "Simion Bărnuţiu" Carei Satu Mare Carei Urban Stat
Liceul Tehnologic "Unio-Traian Vuia" Satu Mare Satu Mare Satu Mare Urban Stat
Liceul Tehnologic Ardud Satu Mare Ardud Urban Stat
Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară "George Emil Palade" Satu Mare Satu Mare Satu Mare Urban Stat
Liceul Tehnologic Tăşnad Satu Mare Tăşnad Urban Stat
Liceul Teologic Romano-Catolic ”Ham Janos” Satu Mare Satu Mare Satu Mare Urban Stat
Școala Profesională "George Coșbuc" Medieșu Aurit Satu Mare Medieșu Aurit Rural Stat
Colegiul "Alexandru cel Bun" Gura Humorului Suceava Gura Humorului Urban Stat
Colegiul "Andronic Motrescu" Rădăuţi Suceava Rădăuți Urban Stat
Colegiul "Vasile Lovinescu" Fălticeni Suceava Fălticeni Urban Stat
Colegiul Economic "Dimitrie Cantemir" Suceava Suceava Suceava Urban Stat
Colegiul Silvic "Bucovina" Câmpulung Moldovenesc Suceava Câmpulung Moldovenesc Urban Stat
Colegiul Tehnic "Alexandru Ioan Cuza" Suceava Suceava Suceava Urban Stat
Colegiul Tehnic "Lațcu Vodă" Siret Suceava Siret Urban Stat
Colegiul Tehnic "Mihai Băcescu" Fălticeni Suceava Fălticeni Urban Stat
Colegiul Tehnic "Petru Mușat" Suceava Suceava Suceava Urban Stat
Colegiul Tehnic "Samuil Isopescu" Suceava Suceava Suceava Urban Stat
Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Suceava Suceava Suceava Urban Stat
Colegiul Tehnic Rădăuți Suceava Rădăuți Urban Stat
Liceul "Natanael" Suceava Suceava Suceava Urban Privat
Liceul Tehnologic "Ion Nistor" Vicovu de Sus Suceava Vicovu de Sus Urban Stat
Liceul Tehnologic "Iorgu Vârnav Liteanu" Liteni Suceava Liteni Urban Stat
Liceul Tehnologic "Mihai Eminescu" Dumbrăveni Suceava Dumbrăveni Rural Stat
Liceul Tehnologic "Nicanor Moroșan" Pârteștii de Jos Suceava Pârteștii de Jos Rural Stat
Liceul Tehnologic "Nicolai Nanu" Broșteni Suceava Broșteni Urban Stat
Liceul Tehnologic "Oltea Doamna" Dolhasca Suceava Dolhasca Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ștefan cel Mare" Cajvana Suceava Cajvana Urban Stat
Liceul Tehnologic "Tomşa Vodă" Solca Suceava Solca Urban Stat
Liceul Tehnologic "Vasile Cocea" Moldoviţa Suceava Moldoviţa Rural Stat
Liceul Tehnologic "Vasile Deac" Vatra Dornei Suceava Vatra Dornei Urban Stat
Liceul Tehnologic "Vasile Gherasim" Marginea Suceava Marginea Rural Stat
Liceul Tehnologic Dorna Candrenilor Suceava Dorna Candrenilor Rural Stat
Liceul Tehnologic Nr. 1 Câmpulung Moldovenesc Suceava Câmpulung Moldovenesc Urban Stat
Şcoala Profesională Specială Câmpulung Moldovenesc Suceava Câmpulung Moldovenesc Urban Stat
Colegiul Economic "Delta Dunării" Tulcea Tulcea Tulcea Urban Stat
Liceul "Dimitrie Cantemir" Babadag Tulcea Babadag Urban Stat
Liceul Tehnologic "Anghel Saligny" Tulcea Tulcea Tulcea Urban Stat
Liceul Tehnologic "Brad Segal" Tulcea Tulcea Tulcea Urban Stat
Liceul Tehnologic "Henri Coandă" Tulcea Tulcea Tulcea Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion Mincu" Tulcea Tulcea Tulcea Urban Stat
Liceul Tehnologic "Simion Leonescu" Luncavița Tulcea Luncavița Rural Stat
Liceul Tehnologic Agricol "Nicolae Cornăţeanu" Tulcea Tulcea Tulcea Urban Stat
Liceul Tehnologic Măcin Tulcea Măcin Urban Stat
Liceul Tehnologic Topolog Tulcea Topolog Rural Stat
Liceul Teoretic "Constantin Brătescu" Isaccea Tulcea Isaccea Urban Stat
Școala Profesională "Danubius" Tulcea Tulcea Tulcea Urban Stat
Școala Profesională "Vasile Bacalu" Mahmudia Tulcea Mahmudia Rural Stat
Colegiul Economic "F.S. Nitti" Timișoara Timiș Timișoara Urban Stat
Colegiul Tehnic "Emanuil Ungureanu" Timișoara Timiș Timișoara Urban Stat
Colegiul Tehnic "Henri Coandă" Timișoara Timiș Timișoara Urban Stat
Liceul Tehnologic "Aurel Vlaicu" Lugoj Timiș Lugoj Urban Stat
Liceul Tehnologic "Azur" Timişoara Timiș Timișoara Urban Stat
Liceul Tehnologic "Cristofor Nako" Sânnicolau Mare Timiș Sânnicolau Mare Urban Stat
Liceul Tehnologic "Electrotimiș" Timișoara Timiș Timișoara Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion I.C. Brătianu" Timișoara Timiș Timișoara Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion Slavici" Timișoara Timiș Timișoara Urban Privat
Liceul Tehnologic "Petre Mitroi" Biled Timiș Biled Rural Stat
Liceul Tehnologic "Romulus Paraschivoiu" Lovrin Timiș Lovrin Rural Stat
Liceul Tehnologic "Sfântu Nicolae" Deta Timiș Deta Urban Stat
Liceul Tehnologic "Valeriu Braniște" Lugoj Timiș Lugoj Urban Stat
Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară Timişoara Timiș Timișoara Urban Stat
Liceul Tehnologic de Silvicultură și Agricultură "Casa Verde" Timișoara Timiș Timișoara Urban Stat
Liceul Tehnologic de Vest Timişoara Timiș Timișoara Urban Stat
Liceul Tehnologic Energetic "Regele Ferdinand I" Timişoara Timiș Timișoara Urban Stat
Liceul Tehnologic Jimbolia Timiș Jimbolia Urban Stat
Liceul Tehnologic Transporturi Auto Timișoara Timiș Timișoara Urban Stat
Liceul Tehnologic UCECOM "Spiru Haret" Timișoara Timiș Timișoara Urban Privat
Liceul Teoretic "Traian Vuia" Făget Timiș Făget Urban Stat
Liceul Tehnologic "Anghel Saligny" Roșiorii de Vede Teleorman Roșiorii de Vede Urban Stat
Liceul Tehnologic "Anghel Saligny" Roșiorii de Vede / structură Liceul Tehnologic "Emil Racoviță" Roșiorii de Vede Teleorman Roșiorii de Vede Urban Stat
Liceul Tehnologic "Anghel Saligny" Roșiorii de Vede / structură Liceul Tehnologic Nr. 2 Roșiorii de Vede Teleorman Roșiorii de Vede Urban Stat
Liceul Tehnologic "General David Praporgescu" Turnu Măgurele Teleorman Turnu Măgurele Urban Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Bălcescu" Alexandria Teleorman Alexandria Urban Stat
Liceul Tehnologic "Sf. Haralambie" Turnu Măgurele Teleorman Turnu Măgurele Urban Stat
Liceul Tehnologic "Virgil Madgearu" Roșiorii de Vede Teleorman Roșiorii de Vede Urban Stat
Liceul Tehnologic Drăgănești Vlașca Teleorman Drăgănești Vlașca Rural Stat
Liceul Tehnologic Nr. 1 Alexandria Teleorman Alexandria Urban Stat
Liceul Teoretic Videle Teleorman Videle Urban Stat
Colegiul Economic Râmnicu Vâlcea Vâlcea Râmnicu Vâlcea Urban Stat
Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea Vâlcea Râmnicu Vâlcea Urban Stat
Liceul "Constantin Brâncoveanu" Horezu Vâlcea Horezu Urban Stat
Liceul "George Ţărnea" Băbeni Vâlcea Băbeni Urban Stat
Liceul "Gheorghe Surdu" Brezoi Vâlcea Brezoi Urban Stat
Liceul "Preda Buzescu" Berbești Vâlcea Berbești Urban Stat
Liceul Tehnologic "Brătianu" Drăgășani Vâlcea Drăgășani Urban Stat
Liceul Tehnologic "Căpitan Nicolae Pleșoianu" Râmnicu Vâlcea Vâlcea Râmnicu Vâlcea Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ferdinand I" Râmnicu Vâlcea Vâlcea Râmnicu Vâlcea Urban Stat
Liceul Tehnologic "General Magheru" Râmnicu Vâlcea Vâlcea Râmnicu Vâlcea Urban Stat
Liceul Tehnologic "Justinian Marina" Băile Olăneşti Vâlcea Livadia Urban Stat
Liceul Tehnologic "Petrache Poenaru" Bălcești Vâlcea Bălcești Urban Stat
Liceul Tehnologic Băile Govora Vâlcea Băile Govora Urban Stat
Liceul Tehnologic de Turism Călimăneşti Vâlcea Călimăneşti Urban Stat
Liceul Tehnologic Forestier Râmnicu Vâlcea Vâlcea Râmnicu Vâlcea Urban Stat
Liceul Teoretic Comuna Măciuca Vâlcea Oveselu Rural Stat
Școala Profesională Perișani Vâlcea Perișani Rural Stat
Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau" Focșani Vrancea Focșani Urban Stat
Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi" Focșani Vrancea Focșani Urban Stat
Colegiul Tehnic "Gheorghe Balș" Adjud Vrancea Adjud Urban Stat
Colegiul Tehnic Auto "Traian Vuia" Focșani Vrancea Focșani Urban Stat
Colegiul Thenic "Valeriu D. Cotea" Focșani Vrancea Focșani Urban Stat
Liceul "Simion Mehedinți" Vidra Vrancea Vidra Rural Stat
Liceul Tehnologic "Alexandru Ioan Cuza" Panciu Vrancea Panciu Urban Stat
Liceul Tehnologic "Eremia Grigorescu" Mărășești Vrancea Mărășești Urban Stat
Liceul Tehnologic "G.G. Longinescu" Focșani Vrancea Focșani Urban Stat
Colegiul Agricol "Dimitrie Cantemir" Huşi Vaslui Huşi Urban Stat
Liceul "Ştefan cel Mare" Codăeşti Vaslui Codăeşti Rural Stat
Liceul "Ştefan Procopiu" Vaslui Vaslui Vaslui Urban Stat
Liceul Tehnologic "Alexandru Ioan Cuza" Bârlad Vaslui Bârlad Urban Stat
Liceul Tehnologic "Dimitrie Cantemir" Fălciu Vaslui Fălciu Rural Stat
Liceul Tehnologic "Ghenuță Coman" Murgeni Vaslui Murgeni Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ioan Corivan" Huşi Vaslui Huşi Urban Stat
Liceul Tehnologic "Ion Mincu" Vaslui Vaslui Vaslui Urban Stat
Liceul Tehnologic "Marcel Guguianu" Zorleni Vaslui Zorleni Rural Stat
Liceul Tehnologic "Nicolae Iorga" Negreşti Vaslui Negreşti Urban Stat
Liceul Tehnologic "Petru Rareş" Bârlad Vaslui Bârlad Urban Stat
Liceul Tehnologic "Petru Rareş" Vetrişoaia Vaslui Vetrişoaia Rural Stat
Liceul Tehnologic Puiești Vaslui Puiești Rural Stat
Liceul Tehnologic Vladia Vaslui Vladia Rural Stat